mun
24 اسفند 1401 - 16:31

میکی موس عید نوروز فارسی را معرفی کرد

میکی موس با نشان دادن عناصری از جمله آتش، سفره هفت سین و ماهی؛ عید نوروز ، سیزده به در و چهارشنبه سوری را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با عید نوروز ۱۴۰۲، شرکت دیزنی یکی از شرکت‌های مطرح در تولید آثار انیمیشن و پویانمایی، به تازگی ویدئویی برای معرفی نوروز فارسی منتشر کرده است.

در این ویدئو میکی موس عید نوروز شامل هفت سین، چهارشنبه سوری و سیزده به در را معرفی می‌کند. در این ویدئو میکی موس به عنوان یکی از چهره‌های انیمیشن می‌گوید: من خیلی از پروژه جدیدم که برای تعطیلات عید سنتی ایرانی هاست؛ هیجان انگیزم.

تعطیلات جشن نوروز ۱۳ روزه است و آتش یکی از عناصر مهمی که در این جشن وجود دارد. این عنصر در آئین جشن‌های آنها برقرار است البته که خطر هم دارد. این نمادی است برای خداحافظی با سرمای زمستان و ورود به فصلی جدید که نشانه زندگی سلامت است.

وی با بیان اینکه انگیزه زیادی برای آمدن نوروز دارم ادامه می‌دهد: آنها یک نمادی به نام هفت سین دارند که شامل اجزایی از جمله سماق، سفره، ماهی طلایی می‌شود.

میکی موس با نشان دادن اجزای سفره هفت سین می‌گوید: خوش آمدید به سیزده به در. به این روز، روز طبیعت می‌گویند. در این روز مردم از خانه‌هایشان با دوستان و خانواده بیرون می آیند و با موسیقی‌های خودشان به شادی می‌پردازند.

معرفی عید نوروز توسط یکی از معتبرترین شرکت‌های انیمیشن ساز، درحالی است که پرونده عید نوروز با مدیریت ایران و مشارکت ۱۲ کشور در فهرست میراث ناملموس جهانی ثبت شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1094962